skip to Main Content

Urologia - mężczyźni - powiększanie penisa, wazektomia

Wazektomia

Wazektomia jest zabiegiem chirurgicznym, a w zasadzie mikrochirurgicznym, który ma na celu zagwarantowanie okresowej niepłodności u mężczyzny. Jest to najskuteczniejsza metoda antykoncepcyjna. Po wykonaniu zabiegu mężczyzna może prowadzić normalne życie seksualne, ma orgazm jak przed zabiegiem, ale w jego nasieniu nie ma plemników, czyli nie może zapłodnić partnerki.

Jest kilka metod przeprowadzenia zabiegu wazektomii, odchodzi się od pierwszego sposobu mechanicznego przecięcia nasieniowodów, obecnie wykorzystuje się małoinwazyjne techniki polegające na zamknięciu światła nasieniowodu przy użyciu koagulacji. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, bez konieczności użycia igły, dzięki czemu Pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu.

Dzięki przeprowadzeniu zabiegu wazektomii znacznie poprawia się jakość życia seksualnego wielu par. Niekwestionowaną zaletą jest komfort psychiczny dla obu partnerów oraz możliwość nieskrępowanej radości z seksu. Stosowanie antykoncepcji hormonalnej przez kobiety niesie za sobą wiele skutków ubocznych, począwszy od zwiększonego ryzyka wystąpienia wielu groźnych chorób po sadek libido, depresyjne nastroje oraz zwiększenie masy ciała. Dzięki wazektomii znacznie poprawiają się relacje w związku, wzrasta bliskość oraz częstotliwość miłosnych uniesień.

 

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Coraz większą popularność zyskuje zabieg powiększenia penisa za pomocą kwasu hialuronowego. W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych, zastosowanie wypełniacza jest o wiele mniej inwazyjnym sposobem na powiększenie penisa.

Zabieg powiększania penisa kwasem hialuronowym umożliwia zwiększenie jego długości średnio o około 1-3cm oraz pogrubienie go o około 2-5 cm. Efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się około 1-2 lat. Ponieważ kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka, nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Zaleca się aby po roku wykonać dostrzyknięcie kwasu w celu przedłużenia utrzymywania się pożądanego efektu. Istotną kwestią jest, fakt, że aplikacja kwasu hialuronowego stymuluje wytwarzanie się kolagenu w miejscu podania, a zatem nawet po całkowitym wchłonięciu się preparatu, prącie nie wróci do stanu pierwotnego i pozostanie większe niż przed pierwszym zabiegiem.

Konieczne jest, aby zabieg był poprzedzony konsultacją z lekarzem specjalistą. Sam zabieg powiększania penisa trwa zwykle około 30 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Po wykonaniu zabiegu zaleca się wstrzemięźliwość seksualną oraz rezygnację z intensywnego wysiłku fizycznego przez okres 3-4 tygodni.

Back To Top