skip to Main Content
null

Agnieszka Stanik-Walentek

dr. n med. specjalista okulistyki
Agnieszka Katarzyna Stanik-Walentek - ZnanyLekarz.pl

dr. n med. Agnieszka Stanik-Walentek

Pani Doktor ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny na Wydziale Lekarskim w Katowicach (2000). W 2008 roku uzyskała tytułu doktora nauk medycznych, nadanego uchwałą Rady Wydziału Farmaceutycznego w Sosnowcu na podstawie rozprawy doktorskiej „Ekspresja genów TGFβ i jego receptorów u chorych ze zwyrodnieniem pęcherzowym rogówki”.

Doktor Agnieszka Stanik-Walentek doskonaliła swoje zawodowe umiejętności w Katedrze i Oddziale Klinicznym Chorób Oczu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu.

Doktor Agnieszka Stanik-Walentek uzyskała nagrodę I stopnia Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w zakresie działalności naukowej za cykl prac dotyczących badań transkryptomicznych w poszukiwaniu molekularnych markerów diagnostycznych i prognostycznych.
W 2018 roku lekarka zajęła I miejsce w Plebiscycie Hipokrates 2017- Okulista Roku, organizowanym przez redakcję „Dziennika Zachodniego” we współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach.

Obszar zainteresowań i działalności klinicznej Pani Doktor to kompleksowe i nowoczesne leczenie wad wzroku, diagnostyka i leczenie chorób przedniego oraz tylnego odcinka oka, w szczególności jaskry oraz chorób rogówki.
Wykonuje laserowe zabiegi przeciwjaskrowe (SLT, IRT), zabiegi Yag kapsulotomii w zaćmie wtórnej, zajmuje się kwalifikacją do zabiegów chirurgii refrakcyjnej, witrektomii, iniekcji anty VEGF oraz usunięcia zaćmy.

Okulistyka dziecięca to także ważna część zawodowych zainteresowań lekarki. Pani Doktor zajmuje się ortokorekcją – metodą spowalniania postępującej krótkowzroczności, a także doborem soczewek twardych u chorych ze stożkiem rogówki.

 

Back To Top Call Now Button +48 663 838 845