skip to Main Content
null

Adrian Smędowski

dr hab. n. med. Okulista Lekarz medycyny estetycznej

Adrian Smędowski

Ukończyłem z wyróżnieniem studia medyczne w Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Jestem specjalistą okulistyki certyfikowanym przez Europejskie Towarzystwo Okulistyczne – uzyskałem tytuł Fellow of European Board of Ophthalmology zdając Europejski Egzamin Specjalizacyjny w Paryżu.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem w wielu ośrodkach w kraju i zagranicą, m.in. Klinice Okulistyki Uniwersytetu w Genui we Włoszech oraz w Poliklinice Okulistyki Uniwersytetu Wschodniej Finlandii w Kuopio.

Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób oczu, szczególnie jaskry i chorób rogówki. W tych dziedzinach jestem autorem wielu prac naukowych zarówno klinicznych jak i doświadczalnych publikowanych w renomowanych czasopismach oraz prezentowanych podczas krajowych i międzynarodowych kongresów okulistycznych. Prowadzę kwalifikacje pacjentów do zabiegów w obrębie przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej, w tym kwalifikacje do zabiegów chirurgii refrakcyjnej, zabiegowego leczenia jaskry, zaćmy, rogówki oraz operacji plastycznych powiek.

Staram się regularnie podnosić swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i kongresach naukowych poznając aktualne nowości i rekomendacje w leczeniu chorób oczu. Uczestniczę w licznych akcjach promocyjnych dotyczących ochrony zdrowia i popularyzacji świadomości o chorobach oczu, szczególnie o jaskrze.

Back To Top Call Now Button +48 663 838 845